Endaş HakkındaENDAŞ A.Ş. firması 1974 yılında kurulmuştur, ürün yelpazesinde barındırdığı dünyanın önde gelen Rulman , Endüstriyel ürün ve güç aktarım organları markaları ile seçkin Türk sanayici ve endüstriyel kuruluşların tercih ettiği yedek parça ve tamir-bakım ürünleri tedarikçilerinden biridir.

ENDAŞ A.Ş. 1974 yılında, o tarihe kadar rulman distribütörlük ve ticaretini yapan SİLKAR OTOMOTİV SAN. ve TİC. A.Ş. ’den rulman konusunu devralmış ve sektöründe Türkiye’nin en saygın firmalarından biri olmuştur. Merkezi İstanbul’da olan ENDAŞ ’ın Adana, Ankara, Bursa ve İzmir’de şubeleri vardır.Türkiye genelinde 1000 den fazla sanayici müşterisi, 60 civarında distrübütörü, 50 çalışanı, geniş stokları, yetişmiş ve deneyimli personeli, çağdaş organizasyonu ile Türkiye’nin en önde gelen endüstriyel ürün pazarlama, satış ve dağıtım kuruluşudur. ENDAŞ A.Ş. , müşterileri ile iletişim konusunda hep yenilikler getirmiş ve özel-direkt telefon, telex ve fax iletişim araçlarını ilk kullanan, 1975’de yedek parça piyasasında bilgisayar kullanımına ilk geçen firmadır.

ENDAŞ A.Ş. halen Alman SCHAEFLER Technologies firmasının sahip olduğu FAG ve INA markalı rulmanlar, dünyanın önde gelen ve Japonyanın en büyük rulman üreticisi NSK, Uzak doğu rulman markalarının en büyüklerinden biri olan KG rulmanları ile Alman REXNORD Transmisyon Zincirleri ve birer FREUDENBERG kuruluşu olan OKS Bakım ve Yağlama Ürünleri ile SIMRIT Keçe ve Sızdırmazlık Elemanlarının, Rulman montajında bakımcıların en büyük yardımcısı olan indüksiyonla rulman ısıtma cihazı yerli markası FENIX’in Türkiye Distribütörlüklerini yürütmektedir.

Konusunda distribütör ve müşterilerine bölgesel düzeyde eğitim, kurs ve seminerler düzenleyerek, teorik ve uygulamalı olarak kullanıcıları ve satıcıların bilinçlendirilmesinde sektörünün öncü firmalarındandır. ENDAŞ teknik grubunun tasarımını yaptığı ve rulmanla ilgili bir çok teorik ve pratik bilgilerin herkes tarafından kolayca anlaşılabilir olduğu Rulman Cep katalogu 25 yıldır 150.000 adet civarında tüm kullanıcılara ve satıcılara dağıtılmış ve dağıtılmaya devam edilmektedir, bu katalog ENDAŞ ’ın Türk sanayisine sunduğu bir hizmettir,bu sayede Türkiye’de bilinçli rulman kullanımı konusunda büyük mesafeler kaydedilmiştir.

ENDAŞ A.Ş. hissedarları aynı zamanda firmanın yurt sathına dağılmış bayi ve distribütörleridir. En büyük hissedarlar kurucu ortak olan SİLKAR OTOMOTİV A.Ş. ve SİLKAR HOLDİNG A.Ş. ’dir. Bu şirketler Silahtaroğlu Ailesi mensuplarının yönetiminde olan bir aile şirketidir. Başarısı prensiplerine bağlı olan, bilgi birikimi ve modern ekonomi ve tekniği günün şartlarına uygulayan ve yönetimi üstlenen SİLKAR HOLDİNG A.Ş. baba ve atalarından gelen yüzyılı aşkın bir gelenek ve ticaret anlayışı sahibi Silahtaroğlu mensuplarına olan güven ve itimata dayanmaktadır.

ENDAŞ A.Ş. , yalnız pazarlama satış değil teknik konularda da yetenekli ve tecrübeli 16 kişilik mühendis kadrosuyla müşteri ve kullanıcıların en büyük yardımcı ve destekçisidir.

ENDAŞ olarak en büyük hedef; Türkiye’nin en büyük ve güvenilir Rulman ve Endüstriyel Ürün çözüm ortağı olarak müşterilerimize hizmet vermektir.”

Kalite Politikamız


Kalite Politikamız, satışa sunduğumuz ürünler ve satışı destekleyen hizmetlerden müşterilerimizin en yüksek şekilde tatmin olmasını sağlamaktır.

Amacımız müşteri istek ve beklentilerinin doğru ve süratle belirlenerek, bu beklentilere zamanında cevap verebilmektir.

Bu amaca ulaşmak için kullanılan yöntemlerin belli başlıları;
-Çalışanlarımız ile distribütörlerin koordinasyon içinde çalışmasını sağlamak,
-Müşteri ile iyi bir iletişim kurmak,
-Yeterli stok tutmak, çabuk ve güvenli sevkiyat yapmak,
-Rekabet edebilir fiyat politikası tespit etmek,
-Seminer, ziyaret, bilgilendirme toplantıları gibi satışı destekleyen hizmetleri vermektir.

Hizmette kalite kavramının maliyetleri düşüren ve karlılığı arttıran bir anlayış olduğunu göz önünde bulundurarak sektörümüzde lider kuruluş durumuna geleceğimize inanıyoruz.


Silkar Endaş Merkez Binası

Silkar Endaş Merkez Binası

Silkar Endaş Building

Silkar Endaş Building

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom

Silkar Endaş Showroom